2011 m. vasario 2 d., trečiadienis

Kas gero Aleksote

Vilma L. labai pradžiugino, atsiųsdama įdomų pasakojimą apie Aleksoto sendaikčių turgų su iliustracijomis. Ačiū, Vilma! O mes klausom:

Kadangi abu su vyru esam sendaikčių fanatikai, tai pakankamai dažnai apsilankom tiek Aleksoto turgelyje ir be abejo vykstančiose Urmo bazėje organizuojamose sendaikčių mugėse "Laiko ratu".

Tačiau aš parašysiu apie Aleksoto turgelį. Čia ypatingai smagu apsilankyti pavasarį, tada atrodo ir prekeviai linkę atnaujinti savo sendaikčiukus. O galima rasti čia nuo šakutės iki valties. Šis turgelis pasižymi tuo, kad jame gausu visko: ir sendaikčių, ir naujų prekių, ir gyvunėlių, ir be abejo, sukčių. Prieš pora metelių nusprendėme su šeima įsigyti šuniuką, kadangi žinojome, kokios veislės norime, galvojome, kad bus paprasta mums jį įsigyti.

Nesame mes profesionalūs šunų augintojai ir mūsų mylimą šuns veislę matėm tik atvirukuose.

Nuvykom į turgelį, o ten tokia maloni moteriškė pardavonėja kaip tik tokius šunelius! Aišku mes nustebome, kodėl jie tokie pigūs, bet moteriškė taip gražiai kalbėjo, kad ji tiesiog nori juos parduoti, dar ir nuo tos kainos nuleido šimtelį ir rūbelių šuneliui pridėjo. Grįžome visi laimingi, neilgai buvome tokie... Mūsų šunelis pradėjo augti ir pasirodė jo tikroji „veislė“. Na ką padarysi, toks gyvenimas.


Kita istorija šiek tiek kitokia, apie derybas. Mums turgus ta vieta, kurioje norim derėtis. Visai netyčia vieną šeštadienio rytą tame pačiame turgelyje užtikom pasakiško grožio seną, skirtą interjerui vaikišką vežimėlį. Labai gražus buvo, labai, labai, dar dabar širdy suspaudžia. Bet pardavėjas buvo uj koks nemalonus, nenuleido nei lituko!!!
Išdidumas mums neleido jo pirkti! Šeštadienis liko sugadintas.
O štai čia keletas mūsų pavykusių pirkinių su derybomis:
- Ševrolė - 7 Lt
- Lornetas - 10 Lt
- Laikrodis be gegutės - 15 Lt
- Skustuvas a la Svynis Todas - 18 Lt.

Sumaniusiems apsilankyti Aleksoto sendaikčių turguje Kaune, Vilma pataria:
Atvykimas nesudėtingas: pervažiuoji Aleksoto tiltą ir visada važiuoji tiesiai į kalną, tiesiai... kol dešinėje pamatai Lukoil degalinę, o kairėje - turgų. Tačiau su parkavimu ten sudėtinga, - reikia sukti aplink turgelį ne vieną ratuką, kol randi laisvą vietelę.
Sendaikčių turgelis vyksta šeštadienį rytą, kuo anksčiau nuvyksi, tuo didesnė tikimybė, kad rasi perliukų!

Nuotraukų autorė - Vilma L.

6 komentarai (-ų):

Gintarė rašė...

sendaikčių turgelis Aleksote taip pat vyksta ir sekmadieniais :) o vietą automobiliui beveik visada galima rasti už lukoil degalinės ;)

Unknown rašė...

Labai ačiū už įžvalgas, Gintare!

Sigita Petrus rašė...

Aš dar vieną įžvalgą apie parkavimą - pravažiavus turgų yra Statoil degalinė, ten taip pat labai gerai palikti automobilį :)
o dar jei kam įdomu toki dalykai - ant kalniuko už Lukoil degalinės yra Senosios Aleksoto kapinės. labai įdomu ten pasivaikščioti..

mika rašė...

Oho, kiek vertingų patarimų. Buvau Aleksote tik vieną kartą, bet šitie patarimai tikrai pravers, kai vyksiu kitąkart.
Sigita, ačiū už gido pastabas!

Anonimiškas rašė...

Ševrolė fantastiškas.
Nepaskęskite tuštybėje rinkdamiesi draugą pagal veislę - šuniuką ne dėl to juk mylim.
Kad vežimėlio pardavėjas nenuleido nė lituko visgi gal ir keista, nes turgus, "tradicijos", atmosfera ir visa kita, bet turbūt galima ir jį suprasti. Ne visi ko gero "užsimeta" kažkiek ant kainos, o gal ir tikrai tas daiktas buvo toks vertingas, kad iš principo norėjosi "pamačiau-reikia-imu" pirkėjo, kuris nesipiktintų, kad nenuleido kainos nė kiek :)

Anonimiškas rašė...

mus irgi taip "išdūrė" tam Aleksoto turguje su šuniuku, norėjom vilkiuko. Tai, kol mažiukas taip ir atrodė, o paskui,kad užaugo kaip "maušas", ausys ne stačios, snukis plaukais apaugęs ir kailis iš tamsaus patapo smėliniu :) Bet vis tiek mylėjau šuniuką, nes iš visų ten buvusių jisai pirmas mane išsirinko :)

V.

Blog Widget by LinkWithin